Byliny pro vás

Aromaterapie
04 February, 2014

Aromaterapie

 

Přírodní esenciální oleje mají schopnost léčit a pročišťovat naší auru, čakry, působí na naše emoce a psychiku.

Veškeré nemoci a fyzické příznaky mají počátek v nerovnováze v našem energetickém poli. Tuto nerovnováhu většinou způsobuje naše psychické rozpoložení, ale také různé podněty zvenčí. Když tato energetická nerovnováha trvá delší dobu, nutně se to projeví i v našem fyzickém těle jako různé zdravotní problémy. A naopak, když si pročistíme svou auru a vyrovnáme své energie, tak se to zpětně projeví i na zdraví našeho těla. Proto je důležité si svou auru, čakry a energii udržovat v čistotě a rovnováze. Pozitivně na nás působí například energie Reiki, cvičení čchi-kung nebo čistě přirodní esenciální oleje. Existují i čakrální esenciální oleje. Jsou to směsi, které byly vyvinuty tak, aby pozitivně působily na jednotlivé čakry.

Vřele doporučuji zapalovat si aromalampy doma a pokud máte tu možnost, tak i v práci . Tam, kde není možný otevřený oheň, poslouží keramická kostka, na kterou se dá esenciální olej nakapat.

Při výběru vonného oleje se řiďte tím, jaká vůně je vám nejvíce příjemná. A sami ucítíte, jaké to má blahodárné účinky na vaši duši, náladu a psychické rozpoložení.

 

 

Účinky některých rostlinných silic:

 

Levandule – uklidňuje, projasňuje mysl, působí antidepresivně

 

Eukalypt – uvolňuje hleny, působí antisepticky

 

Pomeranč – harmonizuje, zvyšuje pocit pohody

 

Borovice – posiluje sebedůvěru, zotavuje, uklidňuje

 

Máte bergamotová – posiluje dýchání, ulehčuje od nevolností

 

Máta peprná – osvěžuje, posiluje koncentraci

 

Citrón – posiluje sebevědomí, koncentraci

 

Lemongrass – osvěžuje, detoxikuje, je dezinfekční

 

Skořice – zahřívá, navozuje sváteční náladu

 

Je možné do aromalampy nakapat několik různých olejů a vytvořit si vlastní voňavou směs, která vám bude nejpříjemnější. A nebo si koupit již namíchané směsi např. od Hanny Marie. Jsou to opravdu nádherné vůně, které navozují velice přijemnou atmosféru.


comments powered by Disqus