Byliny pro vás

Překyselení těla
19 July, 2014

O překyselení organismu se v poslední době velmi často mluví, ale co to ve skutečnosti znamená?

Naše tělo by mělo mít neutrální, lehce zásadité PH. Dá se změřit z moči pomocí PH papírků. Měli bychom naměřit hodnotu PH 6,7 - 7,0. Tato vyváženost je velice důležitá pro naše zdraví. Během látkové výměny vznikají v těle kyselé látky, např. kyselina močová, mléčná, uhličitá, octová nebo i solná. Zdravé ledviny by tyto kyseliny měly odbourat a vyloučit. Bohužel při mých iridologických vyšetřeních zjišťuji, že velká většina lidí má ledviny více či méně oslabené. Ty pak nejsou schopny odstraňovat kyseliny v takovém množství, jak je zapotřebí. K překyselení těla ale také dochází z důvodu nesprávné životosprávy, špatné výživy, při dlouhodobém stresu, vyčerpání, kouření a podobně.

Překyselení organismu může způsobovat např. tyto zdravotní problémy:

záněty, alergie, ekzémy, únavu, pálení žáhy, mykózy, plísně, deprese, revma, dnu, artrózu, otoky, celulitidu, obezitu, nekvalitní pleť, vlasy a nehty, hemeroidy, ale i mrtvici, infarkt či rakovinu.

Abychom vyrovnali naše PH, je důležitá vyvážená strava, zvláště dostatek syrové zeleniny a ovoce a  užívání zásadité směsi s minerály.

Mezi potraviny, které překyselují patří např. bílé víno, sladkosti, řízky, hranolky, limonády, pivo, majonéza, tlačenka, špek, tučné vepřové maso a další.

Mezi zásodotvorné a neutrální potraviny patří např. ananas, banány, brambory, červená řepa, dýně, hlávkové zelí, jáhly, kapusta, jogurt, krůtí maso, květák, lněná semínka, meruňky, meloun, mrkev, okurky, ořechy, citrony, pomeranče, špenát, slepice, telecí maso, tvaroh, žitný chléb, rýže.

Hlavně dbejte na to, aby byla strava opravdu pestrá a naučte se naslouchat svému tělu. Myslete pozitivně a radujte se ze života.

A něco pozitivního na závěr: Lidské tělo je přizpůsobeno tomu, aby se ve zdraví dožilo 120 až 130 let. Ale jestli se tak stane, to už záleží jen na nás .

Pokud se chcete o překyselení dozvědět více, doporučuji knihu od Kurta Tepperweina - Pryč s kyselostí!

 


comments powered by Disqus