Byliny pro vás

Prevence
29 January, 2014

Prevence

 

V naší zemi si jen velmi málo lidí uvědomuje, jak je vzhledem k našemu zdraví důležitá prevence. Většina lidí, pokud zatím nemá nějaké vážné zdravotní problémy, tak o prevenci ani o svém zdraví vůbec neuvažuje. Lidé jedí mnohem víc, než jejich tělo dokáže spotřebovat. Mají sedavé zaměstnání a nesportují. K tomu ještě někteří denně požívají alkohol a kouří. Pak přijde nějaký zdravotní problém a je ani ve snu je nenapadne, že si za to vlastně můžou sami. Viděla jsem už mnoho lidí, kteří měli po padesátce velmi vážné zdravotní problémy. U těchto lidí je běžný vysoký tlak, vysoký cholesterol, zvýšená hladina cukru v krvi nebo prodělaný infarkt.  To vše jim připadá naprosto normální a přirozené a připočítávají to k věku. Naštěstí stále existuje pár jedinců, kterým je přes sedmdesát let a dokáží ještě udělat stojku, denně nachodí několik kilometrů, jsou vždy veselí a pozitivně naladění a i přes jejich věk se těší dobrému zdraví. Toto jsou výjímky, ale jsou to taková světýlka ve tmě, která nám ukazují cestu. Moc ráda potkávám tyto lidi a bavím se s nimi. Dodají mi pokaždé spoustu pozitivní energie a hlavně naději. Oni jsou živoucími důkazy toho, že to jde. Že i ve vysokém věku můžeme být zdraví a veselí.

Díky iridologii můžeme zjistit svá slabá místa. Každý má nějaké slabší místo, většinou je to geneticky dáno a v rodinách se opakují určité zdravotní problémy, ale naše orgány si můžeme oslabit i špatným zdravotním stylem. I když máme něco geneticky předáno od rodičů a prarodičů, neznamená to, že se smíříme s tím, že tuto nemoc prostě budeme mít, protože ji mají všichni v rodině. Vždy máme šanci bojovat. Když svá slabší místa podporujeme už v době, kdy ještě nemáme zdravotní problémy, ale přece jen už daný orgán nepracuje na 100 % (což zjistíme z iridologického vyšetření), nemusí daná nemoc vůbec propuknout a nebo se ozve jen v oslabené míře. Je smutné, že i přesto se najde mnoho lidí, kterým toto vysvětlím a oni stějně se sebou nehodlají nic dělat, protože nyní jsou přece zdraví (tak proč by měli pít nějaké nedobré byliny, že?). Nechápou, že když to nechají dojít daleko, tak už jim nezbyde nic, než brát chemické léky, které mají různé vedlejší účinky, tím pádem se jim budou oslabovat další orgány a bude jim stále hůř a hůř. Ale je to jejich volba. Myslím, že moudří lidé si vyberou raději prevenci, aby se mohli těšit dobrému zdraví i ve vysokém věku.

V Číně to vždy fungovalo tak, že lékař se musel postarat o to, aby pacient pokud možno vůbec neonemocněl. To znamená, že stále podporoval jeho slabší místa a udržoval jeho čchi v rovnováze, tak aby nemoc neměla šanci vůbec vzniknout.

U nás jdeme k lékaři až tehdy, kdy už nemoc silně propukla a ničí nám život.

Co Vám připadá rozumnější???

Přeji Vám mnoho zdraví, mnoho sil a energie, kterou získáte ze zdravé stravy a pohybu na čerstvém vzduchu. A hlavně nezapomínejte na radostnou náladu a úsměv na rtech – to je půlka zdraví!

A užívejte si každý den svého života! Život je přece krásný!

 

 

 


comments powered by Disqus